עבודות תלמידים

תעופה

17/06/2014 /
שם התלמיד:
רתם שלף, נרי גולן

בעבודה חקרנו כיצד שינוי מסת הגוף הנופל בהשפעת מצנח משפיעה על המהירות הסופית. בצענו ניתוח תאורטי והשווינו את תוצאות הניסויים לקשר שציפינו לו.

17/06/2014 /
שם התלמיד:
נדב רונן, תומר ענבר

ההשראה לנושא העבודה היא הערצה מילדות לשחקן כדורגל מפורסם, רוברטו קרלוס. רוברטו בעט בעיטות חופשיות בסגנון שנקרא "בעיטת בננה". בעבודה נבדק מהי בעצם "בעיטת בננה" ועל איזה אפקט היא מתבססת, ואיך אפקט מגנוס משפיע על תנועתם של גופים בעלי צורה וממדים דומים אך בעלי מסה שונה.

01/01/2014 /
שם התלמיד:
גיא דניאלי, גל לוי

במחקר חקרנו את תנועתו של עלה של עץ בשם "מכנף נאה" – עלה שצורתו הייחודית מאפשר לו לרחף בעת הנפילה מהעץ תוך סיבובו סביב עצמו. כשנגמרה עונת העלים הללו הבנו שביצוע החקר באווירודינמיקה בעזרתם הוא אינו פרקטי ועברנו למודל בעל אופי קצת שונה. במהלך החקר נתמקד בכוחות העילוי והגרר.

פיזיקה

14/06/2014 /
שם התלמיד:
ירדן בנג'יו

הסביבון מקבל תנע זוויתי התחלתי באמצעות סיבוב התחלתי, וממשיך להסתובב ("לרקד") הודות לחוק שימור התנע הזוויתי והודות למידת החיכוך הקטנה שיש לסביבון עם המשטח עליו הוא מסתובב, מכיוון שהוא רוקד על חוד דק. בעבודה נחקר הסיבוב של סביבון והגורמים המשפיעים עליו.

גלי קול

01/06/2014 /
שם התלמיד:
תומר פלד ,עידן קיט, אייל בנציון

בעבודה זו רצינו למצוא את השונה ואת הדומה בצלילים שיוצרים כלי נגינה שונים ומדוע גלי נגינה שונים יוצרים צלילים בעלי גוונים שונים. חקרנו את גלי הקול הנוצרים כתוצאה מנגינה בגיטרה, חלילית, חליל פאן וקולן.